HANDBAL Încă un pas greşit, la Braşov

Loading

Lupta pentru locul cinci din Liga Naţională se dovedeşte din ce în ce mai greu pentru handbaliştii de la Energia Pandurii Tg-Jiu, mai ales după ultimul rezultat înregistrat în campionat, doar remiză la Braşov cu Dinamo, scor 25-25, la pauză 12-14. Deşi a condus chiar şi la 7 goluri diferenţă sub Tâmpa în prima repriză (scor 14-7, în minutul 26), Energia a avut o cădere inexplicabilă înainte de a intra la cabine, precum şi în partea secundă a întâlnirii. Pe fondul unei apărări visătoare, dar mai ales în urma ratărilor clare din situaţii de unu la unu a formaţiei gorjene, gazdele au reintrat în joc şi au preluat chiar conducerea pe tabelă în minutul 46. Deşi în minutul 50, la scorul de 21-19 pentru Dinamo, soarta partidei părea pecetluită, finalul a aparţinut Energiei, care, cu două goluri marcate în ultimul minut de joc de Truică şi Vukas, a adus în extremis un punct din confruntarea de la Braşov, scor 25-25.