Special

Politică

Istorie

Gorjul

Patrimoniu

Home » Sport » Programul echipei Pandurii în Liga 2

Programul echipei Pandurii în Liga 2

Submitted by on 25 July 2017articol citit de 426 ori | One Comment

Noul sezon din Liga 2 la fotbal va debuta pe 5 august 2017, printre cele mai interesante meciuri ale rundei fiind disputele FC Arges – Pandurii Targu Jiu, Chindia Târgoviște – UTA Batrana Doamna si Dacia Unirea Braila – ASU Poli Timisoara. Gorjenii încep campionatul sub conducerea lui Marin Condescu și fără garanția clară că echipa va scăpa de faliment în această toamnă.

Marin Condescu

Marin Condescu

 

Etapa I

Luceafarul Oradea – Metalul Resita
Ripensia Timisoara – Foresta Suceava
ASA Targu Mures – Stiinta Miroslava
Dacia Unirea Braila – ASU Poli Timisoara
FC Arges – Pandurii Targu Jiu
Chindia Targoviste – UTA Batrana Doamna
FC Metaloglobus – Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni – Dunarea Calarasi
CS Mioveni – CS Afumati
AFC Hermannstadt – CS Balotesti

Etapa a II-a

Metalul Resita – CS Balotesti
CS Afumati – AFC Hermannstadt
Dunarea Calarasi – CS Mioveni
Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni
UTA Batrana Doamna – FC Metaloglobus
Pandurii Targu Jiu – Chindia Targoviste
ASU Poli Timisoara – FC Arges
Stiinta Miroslava – Dacia Unirea Braila
Foresta Suceava – ASA Targu Mures
Luceafarul Oradea – Ripensia Timisoara

Etapa a III-a

Ripensia Timisoara – Metalul Resita
ASA Targu Mures – Luceafarul Oradea
Dacia Unirea Braila – Foresta Suceava
FC Arges – Stiinta Miroslava
Chindia Targoviste – ASU Poli Timisoara
FC Metaloglobus – Pandurii Targu Jiu
Academica Clinceni – UTA Batrana Doamna
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt – Dunarea Calarasi
CS Balotesti – CS Afumati

Etapa a IV-a

Metalul Resita – CS Afumati
Dunarea Calarasi – CS Balotesti
Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt
UTA Batrana Doamna – CS Mioveni
Pandurii Targu Jiu – Academica Clinceni
ASU Poli Timisoara – FC Metaloglobus
Stiinta Miroslava – Chindia Targoviste
Foresta Suceava – FC Arges
Luceafarul Oradea – Dacia Unirea Braila
Ripensia Timisoara – ASA Targu Mures

Etapa a V-a

ASA Targu Mures – Metalul Resita
Dacia Unirea Braila – Ripensia Timisoara
FC Arges – Luceafarul Oradea
Chindia Targoviste – Foresta Suceava
FC Metaloglobus – Stiinta Miroslava
Academica Clinceni – ASU Poli Timisoara
CS Mioveni – Pandurii Targu Jiu
AFC Hermannstadt – UTA Batrana Doamna
CS Balotesti – Olimpia Satu Mare
CS Afumati – Dunarea Calarasi

Etapa a VI-a

Metalul Resita – Dunarea Calarasi
Olimpia Satu Mare – CS Afumati
UTA Batrana Doamna – CS Balotesti
Pandurii Targu Jiu – AFC Hermannstadt
ASU Poli Timisoara – CS Mioveni
Stiinta Miroslava – Academica Clinceni
Foresta Suceava – FC Metaloglobus
Luceafarul Oradea – Chindia Targoviste
Ripensia Timisoara – FC Arges
ASA Targu Mures – Dacia Unirea Braila

Etapa a VII-a

Dacia Unirea Braila – Metalul Resita
FC Arges – ASA Targu Mures
Chindia Targoviste – Ripensia Timisoara
FC Metaloglobus – Luceafarul Oradea
Academica Clinceni – Foresta Suceava
CS Mioveni – Stiinta Miroslava
AFC Hermannstadt – ASU Poli Timisoara
CS Balotesti – Pandurii Targu Jiu
CS Afumati – UTA Batrana Doamna
Dunarea Calarasi – Olimpia Satu Mare

Etapa a VIII-a

Metalul Resita – Olimpia Satu Mare
UTA Batrana Doamna – Dunarea Calarasi
Pandurii Targu Jiu – CS Afumati
ASU Poli Timisoara – CS Balotesti
Stiinta Miroslava – AFC Hermannstadt
Foresta Suceava – CS Mioveni
Luceafarul Oradea – Academica Clinceni
Ripensia Timisoara – FC Metaloglobus
ASA Targu Mures – Chindia Targoviste
Dacia Unirea Braila – FC Arges

Etapa a IX-a

FC Arges – Metalul Resita
Chindia Targoviste – Dacia Unirea Braila
FC Metaloglobus – ASA Targu Mures
Academica Clinceni – Ripensia Timisoara
CS Mioveni – Luceafarul Oradea
AFC Hermannstadt – Foresta Suceava
CS Balotesti – Stiinta Miroslava
CS Afumati – ASU Poli Timisoara
Dunarea Calarasi – Pandurii Targu Jiu
Olimpia Satu Mare – UTA Batrana Doamna

Etapa a X-a

Metalul Resita – UTA Batrana Doamna
Pandurii Targu Jiu – Olimpia Satu Mare
ASU Poli Timisoara – Dunarea Calarasi
Stiinta Miroslava – CS Afumati
Foresta Suceava – CS Balotesti
Luceafarul Oradea – AFC Hermannstadt
Ripensia Timisoara – CS Mioveni
ASA Targu Mures – Academica Clinceni
Dacia Unirea Braila – FC Metaloglobus
FC Arges – Chindia Targoviste

Etapa a XI-a

Chindia Targoviste – Metalul Resita
FC Metaloglobus – FC Arges
Academica Clinceni – Dacia Unirea Braila
CS Mioveni – ASA Targu Mures
AFC Hermannstadt – Ripensia Timisoara
CS Balotesti – Luceafarul Oradea
CS Afumati – Foresta Suceava
Dunarea Calarasi – Stiinta Miroslava
Olimpia Satu Mare – ASU Poli Timisoara
UTA Batrana Doamna – Pandurii Targu Jiu

Etapa a XII-a

Metalul Resita – Pandurii Targu Jiu
ASU Poli Timisoara – UTA Batrana Doamna
Stiinta Miroslava – Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava – Dunarea Calarasi
Luceafarul Oradea – CS Afumati
Ripensia Timisoara – CS Balotesti
ASA Targu Mures – AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Braila – CS Mioveni
FC Arges – Academica Clinceni
Chindia Targoviste – FC Metaloglobus

Etapa a XIII-a

FC Metaloglobus – Metalul Resita
Academica Clinceni – Chindia Targoviste
CS Mioveni – FC Arges
AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Braila
CS Balotesti – ASA Targu Mures
CS Afumati – Ripensia Timisoara
Dunarea Calarasi – Luceafarul Oradea
Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava
UTA Batrana Doamna – Stiinta Miroslava
Pandurii Targu Jiu – ASU Poli Timisoara

Etapa a XIV-a

Metalul Resita – ASU Poli Timisoara
Stiinta Miroslava – Pandurii Targu Jiu
Foresta Suceava – UTA Batrana Doamna
Luceafarul Oradea – Olimpia Satu Mare
Ripensia Timisoara – Dunarea Calarasi
ASA Targu Mures – CS Afumati
Dacia Unirea Braila – CS Balotesti
FC Arges – AFC Hermannstadt
Chindia Targoviste – CS Mioveni
FC Metaloglobus – Academica Clinceni

Etapa a XV-a

Academica Clinceni – Metalul Resita
CS Mioveni – FC Metaloglobus
AFC Hermannstadt – Chindia Targoviste
CS Balotesti – FC Arges
CS Afumati – Dacia Unirea Braila
Dunarea Calarasi – ASA Targu Mures
Olimpia Satu Mare – Ripensia Timisoara
UTA Batrana Doamna – Luceafarul Oradea
Pandurii Targu Jiu – Foresta Suceava
ASU Poli Timisoara – Stiinta Miroslava

Etapa a XVI-a

Metalul Resita – Stiinta Miroslava
Foresta Suceava – ASU Poli Timisoara
Luceafarul Oradea – Pandurii Targu Jiu
Ripensia Timisoara – UTA Batrana Doamna
ASA Targu Mures – Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Braila – Dunarea Calarasi
FC Arges – CS Afumati
Chindia Targoviste – CS Balotesti
FC Metaloglobus – AFC Hermannstadt
Academica Clinceni – CS Mioveni

Etapa a XVII-a

CS Mioveni – Metalul Resita
AFC Hermannstadt – Academica Clinceni
CS Balotesti – FC Metaloglobus
CS Afumati – Chindia Targoviste
Dunarea Calarasi – FC Arges
Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Braila
UTA Batrana Doamna – ASA Targu Mures
Pandurii Targu Jiu – Ripensia Timisoara
ASU Poli Timisoara – Luceafarul Oradea
Stiinta Miroslava – Foresta Suceava

Etapa a XVIII-a

Metalul Resita – Foresta Suceava
Luceafarul Oradea – Stiinta Miroslava
Ripensia Timisoara – ASU Poli Timisoara
ASA Targu Mures – Pandurii Targu Jiu
Dacia Unirea Braila – UTA Batrana Doamna
FC Arges – Olimpia Satu Mare
Chindia Targoviste – Dunarea Calarasi
FC Metaloglobus – CS Afumati
Academica Clinceni – CS Balotesti
CS Mioveni – AFC Hermannstadt

Etapa a XIX-a

AFC Hermannstadt – Metalul Resita
CS Balotesti – CS Mioveni
CS Afumati – Academica Clinceni
Dunarea Calarasi – FC Metaloglobus
Olimpia Satu Mare – Chindia Targoviste
UTA Batrana Doamna – FC Arges
Pandurii Targu Jiu – Dacia Unirea Braila
ASU Poli Timisoara – ASA Targu Mures
Stiinta Miroslava – Ripensia Timisoara
Foresta Suceava – Luceafarul Oradea.

One Comment »

  • […] Noul sezon din Liga 2 la fotbal va debuta pe 5 august 2017, printre cele mai interesante meciuri ale rundei fiind disputele FC Arges – Pandurii Targu Jiu, Chindia Targoviste – UTA Batrana Doamna si Dacia Unirea Braila – ASU Poli Timisoara. Dacia Unirea Braila – ASU Poli Timisoara. Etapa a II-a. Etapa a III-a. Etapa a IV-a. Etapa a V-a. Etapa a VI-a. Etapa a VII-a. Etapa a VIII-a. Etapa a IX-a. Etapa a X-a. Etapa a XI-a. Olimpia Satu Mare – ASU Poli Timisoara. Etapa a XII-a. Etapa a XIV-a. Etapa a XV-a. Etapa a XVI-a. Etapa a XVII-a. Etapa a XVIII-a. Etapa a XIX-a.Mai multe detalii pe Vertical Online […]

Leave a comment!

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at.